Resultat och årsbästa
Resultat för tävlingar
För tillfället har vi inga tävlingsresultat att publicera.
Årsbästa
Årsbästa 2013
Inomhus
3000m
Irma Östervall D13-14 | 19.50 | ||||
Yvonne Levinovitz D60 | 24.17,2 | ||||
Marie-Louise Wahlberg D65 | 30.23,9 | ||||
Lars Hansson H70 | 21.21,7 | ||||
Årsbästa 2012
3000 m inomhus Yvonne Levinovitz 25.52,5
Karin Edström 29.33,8
Rune Almström 19.18,2
Lars Hansson 20.53,5
Utomhus m= bana, km= väg
500 m Pontus Lythell 4.05,03 H9
Fabian Blomdahl 3.54,13 H9
1 km Caroline Östervall 8.26 D 9-10
2 km Erik Hansson 14.21 H 15-16
2000 m Caroline Östervall 14.51,8 D 9-10
2,5 km Wera Eriksson 21.11
Rune Almström 15.37
Lars Hansson 16.19
Per Larsson 16.21
Bertil Nilsson 19.30
3 km Irma Östervall 20.32 D 13-14
Eleonora Olsmats 17.50 D 13-14
Erik Hansson 21.59 H 15-16
Yvonne Levinovitz 22.43
Marie-Louise Wahlberg 30.11
Nina Collarp 30.11
Lars Hansson 19.50
1000m Caroline Östervall 7.14,5
1 engelsk mil Yvonne Levinovitz 11.55.0
3000 m Eleonora Olsmats 18.33,1 D13-14
Irma Östervall 20.41,62 D13-14
Erik Hansson 21.59 H15-16
Yvonne Levinovitz 23.31,4
Marie-Louise Wahlberg 29.48,7
5 km
Rune Almström 31.23
Per Larsson 32.03
Lars Hansson 33.49
Yvonne Levinovitz 37.25
Irma Östervall 37.40 D13-14
Marie-Louise Wahlberg 51.34
5000 m Rune Almström 31.49,9
Lars Hansson 33.52,2
Stig-Arne Mattsson 34.58,3
Yvonne Levinovitz 41.17,1
Marie-Louise Wahlberg 51.52,88
10000 m Rune Almström 1.05.23,9
Stig-Arne Mattsson 1.09.53,4
Lars Hansson 1.13.35,7
10 km väg Yvonne Levinovitz 1.27.14
Marie-Louise Wahlberg 1.43,15
20 km väg Lars Larsson 2.33.00
Årsbästa 2011
INOMHUS
1 varv 163m
Wilma Johansson -06 2.01,3
Jonatan Larsson -08 2.15,0
500m
Emma Johansson -04 4.06,0
Pontus Lythell -03 4.06,7
Sneha Upadhyay -04 4.07,4
1000m
Shreya Upadhyay -99 6.25,2
Irma Östervall -99 6.30,5
Caroline Östervall -02 7.58,9
2000m
Shreya Upadhyay -99 14.09,5
Irma Östervall -99 15.11,7
3000m
Lars Hansson 19.56,0
Stig-Arne Mattsson 19.57,5
Lars Larsson 20.14,3
Per Larsson 22.06,7
Yvonne Levinovitz 22.19,1
Ann Ahlstedt 23.20,2
Bertil Nilsson 23.26,0
Marie-Louise Wahlberg 29.05,4
Utomhus
0,5 km väg
Emma Johansson -04 4.02
Pontus Lythell -03 4.03
1 km
Irma Östervall -99 6.44
Felicia Eriksson -00 7.03
Caroline Östervall -02 7.06
2 km
Irma Östervall -99 13.48
Shreya Upadhyay -99 14.51
Felicia Eriksson -00 15.01 *
2,5 km
Per Larsson 14.21
Magnus Larsson 20.14
Hans Johansson 25.33
Margareta Jörnerot 25.58
3 km
Rune Almström 18.42
Lars Hansson 19.01
Irma Östervall 21.22 -99
Per Larsson 21.24
Shreya Upadhyay 21.52 -99
Felicia Eriksson 22.29 -00
Yvonne Levinovitz 22.41
Marie-Louise Wahlberg 29.58
5 km
Per Larsson 30.56
Rune Almström 31.33
Lars Hansson 32.28
Yvonne Levinovitz 35.36
Bertil Nilsson 38.55
Bengt Agemark 40.56
Marie-Louise Wahlberg 47.12
10 km
Rune Almström 1.05.29
Stig-Arne Mattsson 1.06.30
Per Larsson 1.07.50
Lars Hansson 1.09.30
Lars Larsson 1.11.14
Yvonne Levinovitz 1.15.02
Karin Edström 1.41.23
Marie-Louise Wahlberg 1.43.0
Bana
500m
Pontus Lythell -03 4.12,8
Fabian Blomdahl -03 4.17,5
1000m
Caroline Östervall -02 7.26,8
1 engelsk mil
Lars Hansson 9.52,8
Yvonne Levinovitz 11.29,4
2000m
Shreya Upadhyay -99 14.11,9
Irma Östervall -99 14.13,4
3000m
Lars Hansson 19.15,4
Yvonne Levinovitz 22.03,0
Ann Ahlstedt 22.32,6
Marie-Louise Wahlberg 28.11,9
5000m
Rune Almström 32.20,9
Stig-Arne Mattsson 32.22,3
Lars Hansson 33.06,1
Yvonne Levinovitz 39.55,6
Årsbästa 2010
500m inomhus
D-8 Caroline Östervall-02 4.25,2
500m bana
D-8 Caroline Östervall-02 3.52,5
Emma Johansson-04 4.36,2
H-8 Pontus Lythell-03 4.36,2
Fabian Blomdahl-03 4.40,1
0,5 km väg
D-8 Caroline Östervall-02 3.46
Emma Johansson-04 4.32
H-8 Pontus Lythell-03 4.28
1000m inomhus
D 11-12 Shreya Upadhyay-99 7.02,8
Irma Östervall-99 7.36,2
2000m bana
D 11-12 Shreya Upadhyay-99 15.10,4
Irma Östervall-99 15.57,2
2 km väg
D 11-12 Shreya Upadhyay-99 14.42
Engelsk mil (1609m) bana
Yvonne Levinovitz 11.44,8
Lars Hansson 10.39,4
2,5 km väg
Margareta Jörgenstam 26.42
Per Larsson 20.36
Hans Johansson 26.27
3000m inomhus
Yvonne Levinovitz 23.02,83
Susanne Hägerman 23.52,7
Ann Ahlstedt 24.36,3
Marie-Louise Wahlberg 28.12,8
Per Larsson 19.08,83
Eyvind Danneholt 20.09,0
Lars Larsson 21.19,5
Stig-Arne Mattsson 21.31,0
3000m bana
Yvonne Levinovitz 22.08,9
Ann Ahlstedt 24.01,1
Marie-Louise Wahlberg 28.19,9
Per Larsson 19.43,3
Lars Hansson 21.56,8
3 km väg
Ann Ahlstedt 22.24
Yvonne Levinovitz 23.00
Marie-Louise Wahlberg 27.49
Annika Pettersson 30.30
Lars Hansson 19.59
5000m bana
Marie-Louise Wahlberg 47.37,2
Per Larsson 31.51,1
Stig-Arne Mattsson 33.12,8
Lars Hansson 35.58,1
5 km väg
Yvonne Levinovitz 36.40
Ann Ahlstedt 39.05
Gunnigerd Norlund 46.02
Karin Edström 47.33,2
Marie-Louise Wahlberg 47.36
Per Larsson 32.12
Lars Hansson 34.21
Leo Stolpe 47.42,1
Johan Zakrisson 48.46
10 km väg
Yvonne Levinovitz 1.20,42
Marie-Louise Wahlberg 1.37,06
Per Larsson 1.04,18
Lars Larsson 1.10,26
Stig-Arne Mattsson 1.12,50
Lars Hansson 1.13,40
Bengt Agemark 1.23,54
20 km väg
Lars Larsson 2.17,10
Lars Hansson 2.39,24
År 2009
UNGDOM | |
H11-12 | |
2000m bana | |
Erik Hansson | 14.53,4 |
1km väg | |
Erik Hansson | 7.23,0 |
SENIOR | |
3000m bana | |
Yvonne Levinovitz | 21.34,5 |
Marie-Louise Wahlberg | 27.35,8 |
Per Larsson | 17.27,7 |
Stig-Arne Mattsson | 17.57,0 |
5 000m bana | |
Yvonne Levinovitz | 39.42,6 |
Marie-Louise Wahlberg | 49.27,4 |
Eyvind Danneholt | 31.10,2 |
Per Larsson | 32.52,4 |
Stig-Arne Mattsson | 33.29,4 |
10 000m bana | |
Lars Larsson | 1.14.01,9 |
5km väg | |
Yvonne Levinovitz | 36.07 |
Ann Ahlstedt | 38.20 |
Marie-Louise Wahlberg | 45.37 |
Per Larsson | 30.55 |
Eyvind Danneholt | 31.33 |
Lars Larsson | 34.48 |
Bertil Nilsson | 36.03 |
10km väg | |
Yvonne Levinovitz | 1.19.36 |
Per Larsson | 1.02.03 |
Eyvind Danneholt | 1.06.37 |
Lars Larsson | 1.07.04 |
Stig-Arne Mattsson | 1.07.41 |
Bertil Nilsson | 1.16.47 |
20km väg | |
Lars Larsson | 2.20.46 |